224 716 15 55
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

İlk kupa Atletizm’den

6 ay önce

Büyükşehir Belediyespor Kulübü ‘yeni normalleşme’ sürecinde ilk kupasında Atletizm’de kazandı.


Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Nurullah ilvak Kulüplerarası Atmalar Ligi finali 25-26 Temmuz tarihlerinde Bursa’da tamamlandı. Atıcılar Olimpik Atletizm Pisti’nde yapılan yarışlarda Kadınlar U18 Ligi’nde yarışan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Gülle, Çekiç, Disk ve Cirit kategorilerinde topladığı 6016 puanla ikincilik kupasını kazandı. Yarışların ardından Fenerbahçe 6315 puanla birinci olurken, Sakarya Atletizm takımı sise 3890 puanla üçüncü oldu.


Ödül töreninin ardından sporcuları tebrik eden Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer Büyükşehir Belediyesi ve Kulüp Onursal Başkanı Alinur Aktaş’ın sporculara selam ve tebriklerini iletti. Kendi yetiştirdikleri sporcularla başarılar kazanmaya devam edeceklerini söyleyen Dinçer “Kupa kaldıran sporcularımızın hepsi altyapımızdan yetişen sporcular. Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak edindiğimiz misyon altyapımızdan Türk sporuna önemli sporcular yetiştirmek. Yeni normalleşme sürecinde ilk resmi organizasyonda altyapımızdan yetiştirdiğimiz sporcularımızla büyük bir başarı elde ettik. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız aynı zamanda Kulüp Onursal Başkanımız Alinur Aktaş’ın en büyük arzusu bütün branşlarımızda Bursalı ve altyapımızdan yetişmiş sporcularımızla başarılar kazanmak. Bizde bu destekle birçok branşımızda öz kaynağımız olan sporcularımızla başarılar elde ediyoruz. Bu başarılar devam edecek. Kupa kazanan takımımızı tebrik ediyorum. Bursamız için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.


Kupa kazanmanın haklı sevincini yaşayan sporcular, sevinçlerini antrenörleriyle paylaşırken, saha içinde bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.