224 716 15 55
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

Perilerin rakipleri belli oldu

6 ay önce

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Lig ve Federasyon Kupası’ndaki rakipleri belli oldu.


Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ve Federasyon Kupası kura çekimleri yapıldı. İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimine Büyükşehir Belediyespor Kulübü adına Basketbol’dan sorumlu yönetim kurulu üyeleri Dergah Alkan ve Elif Şen katıldı.


Perde ‘Kupa’yla açılıyor


Kura çekiminin ardından Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Federasyon Kupası’nda A grubunda Mersin Üniversitesi, Karşıyaka Çarşı Koleji ve Bosna 34 takımlarıyla eşleşti. 8-10 Kasım tarihlerinde Edremit’te oynanacak grup maçlarıyla yeni sezonu resmen açacak olan yeşil-beyazlılar, gruptan çıkması halinde 12-14 Kasım tarihlerinde kupa şampiyonluğu için mücadele verecek.


Lig’de ilk rakip Mersin Üniversitesi


Federasyon Kupası kura çekiminin sonrasında ise Büyükşehirli Periler’in Lig’deki rakipleri de belli oldu. 20 Kasım’da başlayacak olan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde Bursa Büyükşehir Belediyespor ilk maçına deplasmanda Mersin üniversitesi karşısında çıkacak.  Geri kalan üç haftasında sırasıyla Antalya 04 Basketbol, Mardin Gençlerbirliği ve Urla Belediyesi ile karşılaşacak olan yeşil-beyazlılar ilk yarının son haftasında evinde İstanbul Üniversitesi’ni ağırlayacak.