224 716 15 55
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

Süper Lig heyecanı Bursa'da yaşanacak

bir ay önce

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun dev organizasyonu Turkcell Süper Lig’de etabı Bursa’da başlıyor. 28-29 Ağustos’ta yapılacak final etabının basın toplantısı Atıcılar Atletizm Pisti’nde yapıldı.


28-29 Ağustos tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan Turkcell Atletizm Süper Ligi Finali’nin basın toplantısı yapıldı. Atıcılar Atletizm Pisti’nde yapılan basın toplantısına Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer ile Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Deniz Yaylacı, ENKA Spor Kulübü sporcusu Tuğba Danışmaz ve Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu Ersu Şaşma katıldı.


‘Bursa’da hoşgörü var’


Yeni normalleşme sürecinde federasyon kurullarının yoğun çalışması sonucu organizasyonalrı gerçekleştirdiklerini belirten Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, pandemi ve kısıtlı imkanlara rağmen federasyonun özveriyle çalıştığını söyledi. Altyapı olarak önemli mesafeler katettiklerini de belirten Çintimar final yarışının Bursa’da yapılması hakkında ise  ‘Süper Lig’în ilk ayağını Bursa’da gerçekleştirdik, final etabını da burada yapıyoruz. Bursa’yı önemsememizin sebebi sadece pistin güzelliği değil. Burada hoşgörü var. Aynı zamanda ulaşım açısından çok kolay. Belki finali seneye yine Bursa’da yapabiliriz’ ifadelerini kullandı.


Mutluluk duyuyoruz


Bursa Büyükşehir Belediyspor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer, organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün 21 branşta faaliyet gösterdiğini 55 bin üzerinde lisanslı sporcusunun olduğunu hatırlatan Dinçer, ‘Atletizm Turkcell Süper Ligi’nin finallerinin Bursa’da yapılıyor olması Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak bizleri memnun ediyor. Sporu seven ve her zaman destekleyen bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Bu açıdan çok şanslıyız. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak, ‘sporu tabana yayma’ misyonumuza bu tür organizasyonlar katkı sağlıyor.  Sahip olduğumuz bir çok branşta kendi öz kaynağımızdan sporcularımızla mücadele ediyoruz. Atletizm branşımız da bunlardan birtanesi ve kuruluşumuzdan bu yana en fazla kupa ve madalya kazandığımız branşlarımızdan.Bizler atletizmi önemsiyoruz ve atletizme katkılar yapmaya devam edeceğiz. Yeniden bu organizasyonun Bursa’ya kazandırılmasını sağlayan başta Federasyon Başkanımız Fatih Çintimar’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a çok teşekkür ediyorum. Bursa olarak güzel bir ev sahipliği yapacağız.  Mücadele edecek tüm sporcu ve takımlara başarı ve sakatlıksız bir final dilerim’ ifadelerini kullandı.


Bursa Belediyespor Kulübü sporcusu Deniz Yaylacı ise hedefinin olimpiyat barajını geçerek Bursa’yı ve Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil etmek olduğunu söyledi.


Basın toplantısının ardından Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer ve sporcular,  şampiyonlara verilecek olan ‘Süper Lig Kupası’ ile poz verdi.