224 716 15 55
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

Satranç Turnuvası Heyecanı

4 ay önce

Bursa Büyükşehir Belediyespor Satranç Merkezi’nde 7-8 Kasım 2020 tarihlerinde minik sporcuların satranç turnuvası heyecanı yaşandı.


Türkiye Satranç Federasyonu Bursa İl Temsilciliği İl Etkinlik Planında yer alan 19. Bursa Yaş Grupları Satranç Turnuvası 10+5 düşünme temposu ile 5 tur olarak düzenlendi. “Maskeni tak, mesafeni koru ve hamleni yap” sloganı ile 8 Yaş ve 10 Yaş olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen turnuvada 26 sporcu hamle yaptı.


TSF Pandemi Süresince Turnuva Düzenleme Esasları Rehberinde yer alan önlemler alınarak gerçekleştirilen turnuva ile katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Turnuva sonunda her kategoride ilk 5’e ve en iyi kız sporculara madalya ve ilk üçe giren sporculara satranç kitabı ödülleri verildi.


Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Satranççılardan 3 Madalya

Turnuvada yer alan Bursa Büyükşehir Belediyesporlu satranççılardan Ömer Güneş Türk 10 yaş ve altı kategorisinde birinciliği paylaşarak eşitlik bozma ile ikinci oldu. 10 yaş ve altı kategorisinde Ahmet Sönmez beşinci, 8 yaş ve altı kategorisinde Mehmet Tayyip Tanın beşinci olarak madalya kazandılar.


8 Yaş ve Altı Kategorisi Dereceye Girenler

  1. Zeynep Sönmez
  2. Çağan Filiz
  3. Alper Uzağ
  4. Görkem Orhan
  5. Mehmet Tayyip Tanın

En İyi Kız Sporcu: Zeynep Sönmez


10 Yaş ve Altı Kategorisi Dereceye Girenler

  1. Arya Aydoğan
  2. Ömer Güneş Türk
  3. Muhammed Taha Türkhan
  4. Çınar Nadir Yıldız
  5. Ahmet Sönmez

En İyi Kız Sporcu: Arya Aydoğan


Resmi Yarışma Sayfası:  

http://bursa.tsf.org.tr/turnuvalar/turnuva-haberleri/1241-bursa19yarismasayfasi