224 716 15 55
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

1. Bursa Karma Satranç Turnuvası Başlıyor

4 ay önce

Türkiye Satranç Federasyonu Bursa İl Temsilciliği Etkinlik Planında yer alan 1. Bursa Karma Satranç Turnuvası, 14-15 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenecek.


Bursa’da 4 merkezde gerçekleştirilecek turnuvaya Bursa Büyükşehir Belediyespor Satranç Merkezi de ev sahipliği yapacak.


Pandemi sürecinde hayatımıza giren karma satranç turnuvalarında sporcular, kişisel dizüstü bilgisayarları, maske ve siperlikleri ile kulüp merkezlerinde hakem gözetiminde turnuvaya katılım gösteriyorlar. Karşılıklı satranç tahtasında hamle yapmak yerine internet üzerinden oynanan maçlar sayesinde sporcular daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde turnuvada yarışmış oluyorlar. Bursa Büyükşehir Belediyespor karma turnuva formatında düzenlenen Avrupa Online Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’na da ev sahipliği yapmıştı.


1. Bursa Karma Satranç Turnuvası, 12 Yaş ve Altı ve Açık olmak üzere iki kategoride 10+5 düşünme temposu ile 5 tur olarak oynanacak. 14 Kasım Cumartesi günü 12 yaş ve altı; 15 Kasım Pazar günü açık kategori sporcuları hamle yapacaklar.


“Maskeni tak, mesafeni koru ve hamleni yap” sloganı ile TSF Pandemi Süresince Turnuva Düzenleme Esasları Rehberinde göre kısıtlı kontenjanla düzenlenecek turnuvaya başvurular 12 Kasım Perşembe saat 12:00’e kadar devam ediyor.


Kayıt sayfası ve yarışma yönergesi: http://bursa.tsf.org.tr/satranc-haberleri/1245-karma1