224 716 15 64
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

Bursa'nın En İyileri Satranç Turnuvası Başvuruları Başladı

4 ay önce

Bursa Büyükşehir Belediyespor çevrim içi satranç turnuvaları tüm hızıyla devam ediyor. 1-2-3 Ocak 2021 tarihlerinde Türkiye Satranç Federasyonu Nilüfer İlçe Temsilciliği ile organize ettiğimiz turnuvada Bursa’nın en iyi satranç sporcularını bir araya getiriyoruz.


1-2 Ocak’taki eleme turnuvasının ardından ilk 4 sırada yer alanlar 3 Ocak’ta final maçlarında mücadele edecekler. Tornelo.com platformu üzerinden sporcuların evlerinden online olarak hamle yapacakları ve hakem kontrolünde gerçekleşecek yarışmaya 1700 ve üzeri kuvvet puanına sahip olanlarla Bursa İl Birincilleri katılabiliyor.


2021’in ilk turnuvasında ilk üç sırayı alanlar nakdi ödül ve kupa, ilk dörde girenler madalya kazanacak. Yarışmayı tamamlayanlar arasından 5 katılımcıya da çekilişle satranç kitabı hediye edilecek.


Bursa’da ilk kez böyle bir formatta düzenlenecek yarışmada sporcular hem kuvvetli rakiplerle karşılaşacaklar hem de pandemi kısıtlamalarının olduğu bu günlerde sağlıklı ve güvenli bir ortamda yüz yüze turnuva oynama heyecanını yaşayacaklar.


Bursa’nın En İyileri Satranç Turnin hamle yapacağı yarışmaya başvurular, Türkiye Satranç Federasyonu Bursa İl Temsilciliği sitesinde başladı.


Başvuru adresi ve ayrıntılar: bit.ly/bursanineniyileribasvuru

Son başvuru tarihi: 30 Aralık 2020 17:00

Başvuru Şartları:

· Lisans ili Bursa olmak ya da Bursa’da ikamet ediyor olmak ve

· 1700 ve üstü UKD ya da ELO puanına sahip olmak ya da

· 2019-2020 Bursa Kadınlar, Emektarlar, Küçükler, Yıldızlar İl Birinciliklerinde kategorilerinde birinci olmak.