224 716 15 64
bbb@bursabbspor.com
PAYLAŞ

İLLER ARASI SATRANÇ TURNUVASINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR ŞAMPİYON

9 ay önce

Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Yalova İl Temsilciliği tarafından organize edilen İller Arası Online Hızlı Satranç Takım Turnuvası’nda Küçük Satranç Takımımız şampiyon oldu.

20 Ocak’ta başlayan turnuvada 12 ilden 7 yaş ve 12 yaş kategorilerinde toplam 44 takım ve 256 sporcu yer aldı. 10 Mart’ta oynanan final maçlarının ardından resmi sıralama yayınlandı. Küçük satranç takımımız 36 takımın yer aldığı 12 yaş ve altı kategorisinde tüm maçlarını kazanarak şampiyonluk kupasının sahibi oldu.12 ilden 36 takımın yer aldığı Yalova GSİM İller Arası Online Hızlı Satranç Takım Turnuvası’nın final turu öncesi video konferans aracılığı ile Kulüp Başkanımız Gökhan Dinçer ve branştan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Elif Şen, sporcularımıza başarı dileklerinde bulundular. Şampiyon Takımımızın başarılı sporcuları

   Salim Fenerli, Atakan Başdar, Burak Alp Mutlu, Eray Zengingönül, İdil Mira Özsoy, Ömer Nasuh Özkaymak, Jülide Aysu Mutlu ve Bulut Birşen'i tebrik ediyoruz. Tüm maçlarını kazanarak şampiyon olan Küçük Satranç Takımımızı kutluyoruz.

Ayrıca Bursa Satranç İl Birinciliği Turnuvası chess.com'da online olarak oynandı. İlk üç sırada yer alanların Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası yarı finaline yükseleceği turnuvada 29 sporcu yarıştı.

14 yaşındaki sporcumuz Ada Yıldırım 9 turda 7 puan toplayarak birinci ile eş puanla Bursa ikincisi oldu. Turnuvada 6 puan alan sporcularımızdan İdil Mira Özsoy beşinci olarak bronz madalya kazandı.

İl birinciliğinde ikinci olarak Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası yarı finaline yükselme başarısını da gösteren sporcumuzu kutluyor, 27-28 Mart’ta oynanacak olan yarı final müsabakalarında başarılar diliyoruz.