224 716 15 64
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

AVRUPA KULÜPLER SATRANÇ KUPASI SONA ERDİ

3 ay önce

Avrupa Online Satranç Kulüpler Kupası, 27 ülkeden 91 kulüp ve 523 sporcunun katılımı ile 27 Mart – 1 Nisan 2021 tarihlerinde oynandı. Takımlar onar takımdan oluşan dokuz ayrı grupta yarıştı. Ardından gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar 18 takım play-off aşamasına yükseldi. Son aşamada da 10 takım final grubunda şampiyonluk için hamle yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Satranç Takımı olarak antrenörlerimiz ve genç oyunculardan oluşan kadromuzla, dünyaca ünlü elit büyük ustaları kulüp listelerinde bulunduran kuvvetli rakiplerle grup aşamasında mücadele ettik.

Oynadığımız 9 maçta 4 galibiyet, 3 beraberlik ve iki yenilgi alarak 11 puanla üçüncü ile eş puanla grubumuzda dördüncü sırada tamamladık. Bursa Büyükşehir Belediyespor grup aşamasını geçmeye en çok yaklaşan Süper Lig ekibi oldu.

Birinci masa sporcumuz FM Ataberk Eren bireysel performansı ile de dikkat çekti. 2497 ELO ortalamaya karşı oynayan Ataberk; Bauer, Lagarde, Parligras gibi ünlü büyük ustaları yenerek 6,5/9 puan ve 2663 ELO performansıyla turnuvayı noktaladı. 10 yaşındaki sporcumuz Yağız Kaan Erdoğmuş da turnuvada hamle yapan en küçük sporcu olmasına rağmen 6 maçta 4,5 puan alarak çok başarılı bir performans sergiledi. Ülkemizi en iyi şekilde temsil eden satranç takımımızı kutlarız.