224 716 15 64
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

SATRANÇÇILARIMIZ BAŞARILARINA YENİLERİNİ EKLİYOR

bir ay önce

Bursa Büyükşehir Belediyespor Satranç Takımı sporcularımız katıldıkları 4 turnuvada beşi şampiyonluk olmak üzere toplamda 16 derece elde ederek başarılarına yenilerini eklediler. 


Türkiye Satranç Federasyonu, İl Temsilcilikleri ve belediyeler tarafından düzenlenen çevrim içi satranç turnuvalarında satranç takımı sporcularımızın başarıları devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyespor Satranç Takımı sporcularımız katıldıkları 4 turnuvada beşi şampiyonluk olmak üzere toplamda 16 derece elde ederek başarılarına yenilerini eklediler. İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İnegöl İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile TSF Bursa Satranç Temsilciliği organizasyonu ile 16 Mayıs'ta düzenlenen ve 112 sporcunun yer aldığı turnuvada sporcularımız 5 kupa ve 8 madalya kazandı. A Takım sporcumuz Ervin Özkan açık kategoride, Türkiye şampiyonu sporcumuz Yağız Kaan Erdoğmuş 10 yaş kategorinde tüm maçlarını kazanarak şampiyon olmayı başarırken, İdil Mira Özsoy açık kategoride en iyi kadın sporcu ödülünü kazandı. Aynı organizasyonda Kerem Emre Turan 8 yaş, Sedat Sarman açık kategoride ikinci olurken, Berat İlker açıkta üçüncü, Mehmet Tayyip Tanın 8 yaşta dördüncü, Atakan Başdar açık kategoride beşinci olarak dereceye girdiler.


Mersin Satranç İl Temsilciliği ve Ezgi Satranç Kulübü tarafından düzenlenen Mersin Eczacı Odası 13. Geleneksel Online Satranç Turnuvası’nda ise 437 sporcu yarışırken 10 yaş kategorisinde 11 maçın tamamını kazan sporcumuz Yağız Kaan Erdoğmuş şampiyon olmayı başardı. 520 sporcunun yer aldığı Kartal Belediyesi ve TSF İstanbul İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 520 sporcunun yer aldığı 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Online Satranç Turnuvası’nda da A Takım sporcularımızdan Ervin Özkan ikinci, Ataberk Eren altıncı, Yağız Kaan Erdoğmuş küçükler ikincisi olarak kürsüde yer aldılar.


19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından Matematik Röntgeni Eğitim Kurumları sponsorluğunda 19 Mayıs'ta oynanan turnuvada 691 sporcu, 23 Mayıs'ta yapılacak olan final turnuvasına yükselme mücadelesi verdi. Organizasyon sonunda 9-10 yaşta birinci olan Yağız Kaan Erdoğmuş, 13-14 yaşta altıncı olan Egehan İpek, açıkta Necmettin Korkmaz yedinci, Ataberk Eren de sekizinci olarak finale yükseldiler.