224 716 15 64
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

SATRANÇÇILARIMIZDAN MADALYA YAĞMURU

20 gün önce

Bursa Büyükşehir Belediyespor Satranç Takımı sporcularımız katıldıkları turnuvalarda büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Ülkenin dört bir yanında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı satranç turnuvaları düzenlenirken, Büyükşehir Belediyesporlu satranççılar, organizasyonlarda altısı birincilik olmak üzere 13 derece ile başarılı sonuçlar elde etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı 19 Mayıs Gençler Arası Online Satranç Turnuvası, 21 Mayıs’ta düzenlenirken, 1482 sporcunun yer aldığı turnuvada açık kategoride sporcumuz Ataberk Eren şampiyon oldu. 22 Mayıs’ta Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ve 362 sporcunun yer aldığı California Cevizi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Online Satranç Turnuvası’nda da sporcularımızdan Ataberk Eren ikinci, Yağız Kaan Erdoğmuş dördüncü olarak iki madalya kazandılar.

Muratpaşa Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Online Satranç Turnuvası 22-23 Mayıs tarihlerinde 10 yaş, 16 yaş ve açık kategorilerinde 555 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilirken, 10 yaş kategorisinde Yağız Kaan Erdoğmuş şampiyon, açık kategoride Necmettin Korkmaz dokuzuncu olarak kulübümüze iki madalya kazandırdılar. Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından Matematik Röntgeni Eğitim Kurumları sponsorluğunda 691 sporcuyla düzenlenen eleme yarışmasının ardından 23 Mayıs’ta güçlü 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Online Satranç Turnuvası Finali’nde 81 sporcu mücadele etti. Kulübümüz sporcusu Egehan İpek turnuvada 1800 rating altı ve 14 yaş altı kategorilerinde en iyi sporcu olurken, genel sıralamada da yedincilik ödülünü kazandı. Yağız Kağan Erdoğmuş da en iyi 10 yaş altı sporcusu olarak turnuvayı tamamladı. Organizasyonda 7 maçta 5,5 puan alan Ervin Özkan dördüncü, Ataberk Eren beşinci olarak ödül sıralamasında yer aldılar. 4 sporcumuz turnuvayı 7 derece elde ederek tamamlamış oldu.

26 Nisan’da başlayan Yalova Gençlik Spor İllerarası Yaş Grupları Online Satranç Turnuvası 23 Mayıs’ta oynanan 5. etap maçlarıyla sona erdi. Toplam 362 sporcunun yer aldığı turnuvada 7 yaş kategorisinde sporcumuz Kerem Emre Turan 28,5 puanla şampiyon olurken, 8 yaş kategorisinde Mehmet Tayyip Tanın 25,5 puanla üçüncülük kupasını kazandı.