224 716 15 55
bbb@bursabbspor.com
PAYLAŞ

BURSA'DA GÜREŞ HEYECANI SÜRÜYOR

3 ay önce

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen U15 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda heyecan sürerken, organizasyonun açılış töreni dün gerçekleştirildi. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde 24 Mayıs’ta start alan şampiyonada 63 kulüpten 1200 sporcu mücadele ederken, genç güreşçilerin mücadelesi alkış alıyor. U15 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nın açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Gökhan Dinçer, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Güreş Federasyonu Asbaşkanı Ahmet Taşçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy, Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Daire Başkanı Nurullah Yıldız ile Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Konat ve Yavuz Yılmaz, protokol üyeleri ve sporcular katıldı. 

Ata sporu güreşe büyük önem verdiklerini belriten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Gökhan Dinçer, “Öncelikle herkesi Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş adına selamlıyorum. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak 17 ilçemizde sportif faaliyetler gösteriyoruz. Bütün federasyonlarımıza da destek sağlıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’ın önderliğinde şehrimizi sporun lider kenti yapma yolunda çalışmalarımız sürüyor. Diğer spor branşlarımız gibi güreşe de büyük önem veriyoruz ve bu branşımızın da gelişimi için gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullanırken, şampiyonaya katılan tüm sporculara başarı diledi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da Türkiye Şampiyonası’na evsahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söylerken, tüm sporculara başarı dileğinde bulundu.