224 716 15 64
info@bursabbspor.com
PAYLAŞ

BURSA’NIN EN İYİLERİ SATRANÇ TURNUVASI SONUÇLANDI

3 ay önce

Bursalı satranççılar 2021’e Bursa’nın en iyi satranç sporcularının yer aldığı turnuva ile girdi. Büyükşehir Belediyespor organizasyonu ile düzenlenen Bursa’nın En İyileri Satranç Turnuvası 1-3 Ocak 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak tornelo.com platformunda oynandı. İlk iki gün düzenlenen eleme yarışmasının ardından Pazar günü yarı final ve final müsabakaları gerçekleştirildi.


Turnuva Heyecanı Canlı Yayınlandı

Bursa İl Birincilerinin ve 1700 ve üzeri kuvvet puanı üzerindeki sporcuların katılabildiği turnuvada 8’i unvanlı 33 şampiyon sporcu yarıştı.  Satranç severler yarı final ve final maçlarını, Büyükşehir Belediyespor’un Ulusal Usta sporcuları Ervin Özkan ve Necmettin Korkmaz’ın yorumlarıyla canlı yayında takip edebildiler.


Son zamanların en kuvvetli turnuvalarından biri olarak kabul edilen yarışma adete Bursa il birinciliği havasında oynadı. Satrancın Bursalı ustaları, yüz yüze satranç turnuvalarından uzak kaldığımız bu günlerde izleyenlere heyecanlı ve öğretici maçlar sergilediler.


Bursa’nın En İyisi Yağız Kaan Erdoğmuş

Bursa’nın En İyileri Satranç Turnuvası’nı, Bursa’nın Avrupa ve Türkiye Şampiyonu 2011 doğumlu sporcusu Yağız Kaan Erdoğmuş kazandı. Her yaştan sporcuların katıldığı yarışmayı kazanan 10 yaşındaki genç yetenek, finalde FIDE Ustası Ataberk Eren’i yenmeyi başardı.


Üçüncülük maçını ise 13 yaşındaki Türkiye Şampiyonu Ediz Gürel, Askar Rzayev‘i yenerek kazandı.


Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Büyük Başarı

Eleme yarışmasında ilk 10’da 8 Bursa Büyükşehir Belediyesporlu yer alırken sporcularız Ateberk Eren, Ediz Gürel ve Askar Rzayev yarı finale yükseldi. Kulübümüz kazandığı 3 madalya ile satrançtaki başarısını devem ettirdi.


Dereceye Girenler ve Sonuçlar

Turnuva sonunda ilk üç sırayı alanlar kupa, ilk dörde girenlere nakdi ödüller ve madalya kazandı. 5 sporcuya da çekilişle satranç kitabı hediye edildi.

Final Maçı

Yağız Kaan Erdoğmuş – Ataberk Eren: 2-1

Üçüncülük Maçı

Ediz Gürel – Askar Rzayev: 1,5-0,5

Yarı Final Maçları

Ataberk Eren – Ediz Gürel: 1,5-0,5

Yağız Kaan Erdoğmuş – Askar Rzayev: 2-1

İlk 10 Sıralama

1.     Yağız Kaan Erdoğmuş

2.     Ataberk Eren

3.     Ediz Gürel

4.     Askar Rzayev

5.     Ervin Özkan

6.     Hasan Atış

7.     Selcan Ayberk Aydoğdu

8.     Utku Yenen

9.     Mehmet İyiol

10.  Arda Burak Ataer

Çekilişle Kitap Kazanan Sporcular

·       İlkay Koç

·       Anıl Berk Erdoğan

·       Selcan Ayberk Aydoğdu

·       Bora Satır

·       Hayrun Nisa Şahin

Yarışma Sayfası: http://bit.ly/bursanineniyileri2021