224 716 15 55
bbb@bursabbspor.com
Hakkımızda

VİZYON


Sportif tesisleşme hamlelerinde çağdaş hedefler ile buluşmak, ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edecek altyapıyı oluşturmak, çağdaş, modern ve kaliteli tesisler ile Bursa halkına spor kültürünü benimsetmek, milli ve manevi değerlerin bilincinde sporcular yetiştirmek.


MİSYON


Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için; yenilikçi, modern, çevreye duyarlı tesisleşmeler ile kurumsal yapıyı sağlamak, kaynakları verimli kullanarak ve bu doğrultuda Bursa’da sportif aynı zamanda sosyal alanda tüm organizasyon ve kurumlara katkı sağlayarak sağlıklı, ahlaklı ve başarılı nesiller yetiştirmek.


HAKKIMIZDA


Toplam 21 branş, kullanımına tahsis edilmiş toplam 4 spor kompleksi, 17 sportif tesis, 2019 yılı itibari ile 52.200  lisanslı sporcu, 2.850  aktif spor yaptırılan sporcu,  91 branş antrenörü, branşlarında aktif görevli kadro ile Bursa Büyükşehir’in Sportif yüzü Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü…


17.10.1980 yılında 5 branşla faaliyetlerine başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 2019 yılı itibari ile branş sayısını 21’e lisanslı sporcu sayısını 52.200’lere ulaştırmıştır.

Bursa Büyükşehir Belediyespor bünyesinde bulundurduğu 21 branşta (Atletizm, Atıcılık, Basketbol, Bisiklet,Bocce, Güreş, İzcilik, Karate, Kano, Kayak, Masa tenisi, Okçuluk, Satranç, Cimnastik, Tenis, Voleybol, Yelken, Boks, Taekwondo,Sutopu ve Yüzme ) altyapıya yönelik spor faaliyetlerine devam etmektedir. Branşlarımızda lisanslı ve lisanssız sporcu ve temel eğitim gruplarıyla Okul – Kulüp – Aile İş Birliği içerisinde faaliyet sürdürmekteyiz. Yetiştirdiğimiz sporcularımız Yerel-Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda Ülkemizi ve Şehrimizi temsil etmektedirler.


Kulübümüz 21 branşta ortalama 52.200 lisanslı sporcuya sahip olmanın yanı sıra yıl içerisinde branşlarımızda sportif faaliyetlerde bulundurduğumuz 3.000’e yakın sporcu ile şehrimize hizmet vermekle birlikte, kulüp olarak temel ilkemiz olan gençlerin spora kazandırılması konusunda çalışmalar geliştirilerek sürdürmektedir.


Her yıl düzenli olarak yapılan spor şenlikleri kapsamında sporu gençlerimize sevdirmek ve yaygınlaştırmak amaçlı büyük spor şenlikleri tertip edilip bu şenliklerde 5000’e yakın hayatında hiç spor yapmamış gençleri spor ile buluşturmaktayız.


Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Belediyespor Kulübü çatısı altında ulusal ve uluslararası alanda derece elde eden sporcu ve antrenörler kulübümüzce Gerek Bursa Büyükşehir Belediyesi gerekse Belediyespor Kulübü tarafından ödüllendirilmektedir.