224 716 15 55
bbb@bursabbspor.com
PAYLAŞ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPORLU SATRANÇÇILAR SIRBİSTAN'DA HAMLE YAPTI

bir yıl önce

39 ülkeden 343 sporcunun katıldığı Uluslararası Paraçin Açık Satranç Turnuvası’nda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nden 6 sporcu yer aldı.


Sırbistan’ın Paraçin kentinde, 39 ülkeden 343 sporcunun katıldığı Uluslararası Paraçin Açık Satranç Turnuvası’nda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nü küçük ve yıldız takımlarının 6 sporcusu temsil etti. 9 Temmuz'da başlayan önemli turnuva 9. tur maçları ile sona ererken, organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nden Açık-A kategorisinde Ediz Gürel ve Gülenay Aydın, Açık-B kategorisinde Atakan Başdar, Egehan İpek, İdil Mira Özsoy ve Salim Fenerli yer aldı. Turnuvaya Açık-B kategorisnde 36. sırada başlayan Büyükşehir Belediyespor'dan Egehan İpek sekizinci, 114. sırada başlayan İdil Mira Özsoy yirmi ikinci, 122. sırada başlayan Atakan Başdar otuz üçüncü olarak organizasyonu üst sıralarda bitirdiler. Akdeniz Şampiyonası'nda FIDE Ustası unvanı kazanan Büyükşehir Belediyesporlu Ediz Gürel ise 54. sırada başladığı Açık-A kategorisini 33. sırada bitirmeyi başardı.


Turnuvada Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün elde ettiği bir önemli başarı da tüm kulübün sporcuları ratinglerini yükselterek FIDE dünya sıralamasında yükselişlerini devam ettirdiler. Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün sporcularından Atakan Başdar 190, İdil Mira Özsoy 172.4, Salim Fenerli 120.4, Egehan İpek 82, Gülenay Aydın 67.2 ve Ediz Gürel 6.8 Elo kazançları ile başarılı bir turnuva geçirmiş oldular.