224 716 15 55
bbb@bursabbspor.com
PAYLAŞ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPORLU KARATECİLERDEN 6 MADALYA, 2 MİLLİ TAKIM BİLETİ

2 yıl önce

Sakarya’da düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve U21 Karate Türkiye Şampiyonası’nı 6 madalya ile tamamlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor’un 2 sporcusu da Çekya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etme hakkı elde etti. 


Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve U21 Karate Türkiye Şampiyonası Sakarya’da gerçekleştirilirken, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları organizasyonu 6 madalya ile tamamladı. 5-9 Mayıs 2022 tarihleri arasında Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonayı da madalyasız kapatmayan Bursa Büyükşehir Belediyesporlu 2 sporcu da Avrupa Şampiyonası’na katılacak Milli Takım kadrosuna girmeyi başardı.

26 şehirden 386 kulüp ve yaklaşık 1800 sporcunun tatamide şampiyonluk mücadelesi verdiği şampiyonada Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Enes Sad Beşbadem takım kata birincisi oldu. Organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Bengisu Çelik genç kadınlar 59 kiloda, Umut Eren Gündoğ U21’de Türkiye ikincisi olurken, Yunus Emre Karataş genç erkekler 55 kiloda, Elif Güneş genç kadınlar 59 kiloda ve Erhan Balkan da U21 60 kiloda Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya elde etti. Şampiyonayı başarıyla tamamlayan Bursa Büyükşehir Belediyspor’da elde edilen sonuçların ardından Elif Güneş ve Enes Sad Beşbadem de ülkemizi Çekya’da yapılacak olan Ümit-Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazandılar.